середу, 5 квітня 2017 р.

Доповідь сільського голови Віктора Мальона на сільських зборах 26.03.2017 року.


         Якщо згадати час, коли я балатувався на голову сільської ради, та коли заступав на посаду, я давав обіцянку громаді чесно, добросовісно та наполегливо працювати на благо громади. Обіцяв, що буду чесним та відкритим до людей і в прийнятті важливих рішень буду радитись з громадою. Та такий етап речей подобається не всім. Не всі хочуть, щоб люди знали правду. Частині депутатів не подобається, що люди відвідують сесії та проводяться сільські збори. Бували випадки, що депутати зривали сесії, на яких були й присутні громадяни села.  Їм не сподобалося і те, що вони повинні були звітувати перед громадою за пророблену роботу, бо не було про що звітувати. Тому вони стараються не допустити людей до ради. Ми повинні це терпіти?!
    Ще депутати кажуть, що робота не робиться, бо у всьому винен секретар. Якщо його звільнити, будуть працювати. Але цьому не слід вірити.
    По-перше, з секретарем вони зводять свої особисті рахунки, ніякого тут інтересу громади не має.
    По-друге, минулого року, коли вони тільки цього секретаря вибрали, то не робили також нічого доброго.
   Вони не приймали ніякої участі ні в громадському, ні в господарському житті громади. Робота робилася, тому що був прийнятий бюджет, і я зміг цю роботу виконувати.
   З цього можна зробити такий висновок – вони всі разом не вартують того, що секретар.
   Проте дещо в них виходить непогано. Найкраще вміють розпускати чутки та писати доноси в різні інстанції. Пишуть різні кляузи в поліцію, прокуратуру, суди, до районної влади та навіть до обласної і дальше. Вони легко можуть зробити з мухи слона. Чутки про розбір школи за 1,5 млн. є абсолютною неправдою. Питання розбору школи ніде не піднімалося. Ремонт доріг за 1,5 млн. – перебільшено майже в 5 разів. Та це ще квіточки. Є в нас професіонал маніпуляції, де інформація була спотворена в 1000 разів. Так при  звіті нашого районного депутата  О.Балацької , яка вимагала прозвітувати сільську раду про суму в 2 999,98 грн. , ніби цього вимагав обласний депутат Виноградник Т. Т. – вона хотіла посіяти недовіру до сільської ради та до її керівника. Насправді йшлося про суму в 2 999 грн. 98 коп., яку вніс підприємець Сасник М. О. на розвиток інфраструктури села.  Вона свідомо збільшила суму в 1000 раз. Недавно я мав розмову з обласним депутатом Виноградником Т. Т., котрий заперечив, що йому була потрібна дана інформація.
   Зараз я хочу ознайомити Вас, з тим що планувалося зробити, та чим загрожує така ситуація з неприйняттям та відтягування в прийнятті бюджету:
1.     Розроблений проект капітального ремонту (асфальтування) дороги комунальної власності (6,8 км) по вул. Шевченка. Даний проект вартістю 25 142 447 грн. Потрібне наше співфінансування  для отримання даних коштів.
2.     Вивіз твердих побутових відходів під загрозою.
3.     Роботи по будівництву вуличного освітлення в селі по вул. Івасюка, Камянка, Дебелівка, Галицька та технічне обслуговування мереж вуличного освітлення не проводяться без коштів.
4.     Потребуючим не зможемо виділяти кошти на поховання та  хворим.
5.     Не матимемо змоги зробити дитячий майданчик.
6.     Не зможемо розчищувати дороги від снігу.
7.     Без бюджетних коштів не в змозі реконструювати старі приміщення школи під дитячий садок, який дуже потрібний нашому селу.
8.     Не підтримується пропозиція огорожі сільських кладовищ.
9.     На дофінансування проекту будівництва  другого корпусу нової ЗОШ теж потрібний бюджет.
10.                        Ще не оплачений  розроблений проект встановлення автобусних зупинок по дорозі Чернівці – Львів:
·        на повороті з вул. Дебелівка на вул. Промислова (Металіст);
·        на повороті з вул. Камянка на вул. Галицька (кафе «Око»).
11.                        Є пропозиція створити алею відпочинку.
12.                        Пропозицію щодо встановлення камер, відео спостережень при вїзді та виїзді з села деякі депутати  не підтримали.
13.                        Я пропонував зробити спортивний антивандальний майданчик.
14.                        Можна б було перенести та встановити Обеліск, наприклад, в алею відпочинку.
15.                        Встановити  водяні пожежних гідранти на водогоні.
16.                        З берегоукріпленням р. Свіча запізнилися, оскільки в області екологічні кошти, які мали б на це виділитись, вже розподілені.
17.                        Не підтримуються потреби школи, а саме стимулювання учнівської молоді (заохочувальні призи, тури, поїздки).
18.                        Розвиток фізичної культури та спорту під загрозою.
19.                       Обіцянку, яку дали при відкритті школи не виконують, а саме придбання шкільного інвентарю.
20.                        Під загрозою будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям через те, що не дотрималися слова даного при відкритті школи народному депутату Диріву А. Б.
21.                        Амбулаторія просила допомогти в придбанні інвентарю, а без бюджету це зробити не зможемо.
22.                       Також не в змозі розробити детальний план забудови для учасників АТО.
    Список можна продовжувати й продовжувати.
    З самого початку мою пропозицію – відкрити посаду діловода та соціального працівника , не було підтримано. Вона актуальна і до сьогодні. Недавно пропонував відкрити посаду «державний реєстратор» - не підтримали. Такий спеціаліст нам дуже потрібний.
    План соціального розвитку не підтримали.
    З нашим затягуванням часу та такою репутацією у нас можуть виникнути проблеми з обєднанням громад.
   Ще часто депутати кажуть, що не будуть голосувати, бо не розуміють. То навіщо нам такі розумні депутати?
   На завершення хочу процитувати древньогрецького філософа Платона: «В покарання за громадську пасивність, люди отримують владу злодіїв» .
  Отже, єдиний законний метод впливу на дану ситуацію – громадянська позиція.
  Давайте запитаємо наших депутатів: за кого вони нас мають? 2,5 тис. виборців - невже не можемо розказати депутатам, що вже пора нарешті спамятатися та зробити для села щось доброго. В нас є гроші та не має в депутатів бажання працювати.

  Чим гірше для села, тим для них, напевно, краще.

1 коментар: