вівторок, 22 листопада 2016 р.

Свято Гідності і Свободи в Україні.

       
       Період глибокої осені, коли  ліс стоїть  сумний і мовчазний, коли  в повітрі  повільно кружляє золотистий листок  і  дерева геть, роздягаючись , завершують  скидати   своє вбрання,  готуючись  до снігової хуртовини. Лиш де не де горобина  обвилася червоними розкішними гронами. А  високо в небі  запізнілі журавлі,  відлітаючи у вирій,  своїм курликанням нагадують  про прощальні дні  осені.


Сьогодні все людство України відзначає  мужність і героїзм  учасників антитерористичної операції  в Донецькій та Луганській областях України  , усіх патріотів , які відстоюють територіальну цілісність України, захищають надбання  Революції гідності.          Саме  в цей  день  ведуча  святкової програми  Ольга  Бойченко – заступник директора  Княжолуцькій ЗОШ   І-ІІІ ст.. розпочала  свято  Дня Гідності і Свободи України  словами:  
 Борітеся-поборете,
Вам Бог помагає!
За Вас правда,за Вас слава
І воля святая!


             Рядки нашого пророка Т.Г. Шевченка  і прорекли утвердження в людській свідомості гідності, відданості , свободи та патріотизму, які  сьогодні засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття. Спочатку Майдан став символом боротьби, символом  прагнень до європейських цінностей. За цю боротьбу, за свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі сини країни.          Сьогодні  присутні  зібралися разом на заході, присвяченому воїнам, які воюють, воювали і які полягли на Сході України, захищаючи нашу землю. Цей світлий день є Днем Гідності і Свободи, за яку готові віддати найдорожче – життя. Цей день, на те і воля Божа, співпав з релігійним святом - Собором Архистратига  Михаїла,  який очолив небесне військо благочестивих ангелів і скинув Сатану та його підручних з небес. Він – уособлення перемоги Добра над Злом і ми щиро віримо, що в цій несправедливій і неоголошеній війні Перемога буде за нами.
          Україна пізнала на собі нищівну силу градів та мінометів, відчула важкий біль втрати, побачила жагу до перемоги тих, кого вже з нами немає. Але життя продовжується, триває і дає уроки. Війна не тільки на передовій. Війна проходить через наші серця. І тому дух свободи, патріотизму піднімає до боротьби не тільки сильних, відважних, а й усіх, кому небайдужа доля  нашої  України.
          В  святковій програмі  взяли участь  наші захисники, гості, учні, вчителі, директор школи Михайло Пенгрин,  працівники сільської ради на чолі з сільським головою Віктором Мальоном,  жителі села,  близькі і рідні учасників бойових дій.
            Сьогодні на Сході тисячі найкращих синів України героїчно відстоюють цілісність нашої держави. Оберігаючи наші українські міста, бійці не розділяють себе за національностями. Яке б коріння не мали, але всі вони вважають себе українцями. Вони діти однієї землі. Кожна мати, жінка задавала собі запитання: для чого вони там? Для чого ця війна ? Чому вони там помирають? Такі молоді, красиві, у яких попереду ще мало бути життя. А цвіт нації іде на такий страшний подвиг заради Батьківщини, заради ідеї, захисту територіальної цілісності. Так швидко пішли з життя, вони ще не встигли зрозуміти, що відбувається. А їх уже немає. Ніхто не думав, що такою ціною буде іти ця війна. Брат на брата пішов. Здається, що на цій війні воює не українська держава, а український народ, який сам себе споряджає, одягає і годує.

         Також  вона  наголосила , що  під час проведення АТО наші солдати пройшли десятки кілометрів. Для кожного з них шлях на війну був свій, але об’єднує їх одна ціль – мир і цілісність України.  За весь час війни вони досконало вивчили карту Донбасу і пам’ятають  всі назви добровольчих  батальйонів. Тож прекрасно орієнтуються  у потребах нашої армії і знають, де ведуться найзапекліші бойові дії. Тому сьогодні  учні  нашої  школи , перш ніж розказати, були об’єднані у групи («Лицарі духу»; «Кіборги»; «Патріоти»), які готували матеріал в презентації  про найгероїчніші сторінки в ході АТО.            На участь в проведенні  святкового заходу  також був запрошений  учасник Майдану  з м. Долини Фіголь Руслан, який   поділився своїми враженнями  подій  на Майдані в м.  Києві  2013 - 2014 року.          Про свою військову службу та покликання  розповідав учасник бойових дій Андрій Кіндратович Бабінчук.
           Присутні  хвилиною мовчання вшанували  пам'ять героя бойових дій  Ігоря Денисіва.     Учні школи вітали  учасників  бойових дій зі святом, розказували вірші, проводили перегляд  слайдів , вручали  свої творчі роботи.
      За розпорядженням сільського голови Віктора Мальона  від 21.11.2016 року за № 280 всіх учасників бойових дій нагороджено грамотами та подарунками, а саме:
Мельника Ярослава Анатолійовича
Заставського Генадія Юрійовича
Василишина Олега Миколайовича
Богдана Віталія Віталійовича
Половку Сергія Степановича
Яциняка Михайла Михайловича
Бабінчука Андрія Кіндратовича
Бунчака Тараса Зіновійовича
Марчака Василя Васильовича
Надіївського Зеновія Михайловича
Семківа Василя Івановича
Яциняка Володимира Михайловича
Антолика Віталія Васильовича
Голуба Степана Степановича
Мельника Івана Васильовича
Бабінчука Дмитра Ігоровича.
Нагородити посмертно:
Денисіва Ігоря Івановича
      Ми віримо  і твердо знаємо , що наша  Україна  буде  щасливою, єдиною, великою і непереможною.У дорогу
Згасає шум сімейної наснаги,
 Втихає сміх хатньої дітвори,
  А мати через сльози промовляє,
 В  АТО на Україну батька відправляє.
Щасливої Тобі  далекої дороги.
Молитись будем  Богу й  благати допомогу .
Ворога здолати , Україну світлу будувати. 
Майбутнє  дітям нашим  дати.
Ти не сумуй  і твердо стій 
  За нашу перемогу. 
  І у  потребі  клич на допомогу, 
А ми завжди  готові у дорогу.
Іван Проців.

Немає коментарів:

Дописати коментар