понеділок, 20 лютого 2017 р.

Спільна праця – кращий добробут.

   
    12  лютого   2017 року      в селі  Княжолука відбулися чергові  збори виборців з порядком денним
Про рішення зборів виборців села від 05.02.2017р., від 07.02.2017р. , від  09.02.2017р.                                     
Віктор Мальон – сільськи голова, в своїй   доповіді    наголосив , що протягом тижня  проведено три рази збори виборців ,а  саме:
05.02.2017 року з порядком денним:
-  Звіт депутата районної ради О.Балацької.
-   Про блокування роботи ради територіальної громади.
07.02.2017 року , за рішенням зборів виборців від 05.02.2017 року, виборці прибули на  засідання ради, та  три депутати покинули зал засідань Сасник Д.І, Лютан І.М., Гриник І.П. і вкотре   засідання ради не відбулося через відсутність кворуму. Тож виборці провели збори з порядком денним :
-  «Про   відкликання депутатів  з окремих виборчих округів».
09.02.2017 року   «Про  децентралізацію органів місцевого самоврядування».
А також голова сільської ради дав оцінку депутатам сільської ради , які від липня місяця блокують роботу постійних комісій  та  ради, а також засідання виконкому, та депутату районної ради О.Балацькій, яка своїми діями  компрометує  орган місцевого самоврядування.
Якщо проаналізувати  роботу ради, то по виданих розпорядженнях головою  сільської ради скликання засідання ради майже за  декількома   розпорядженнями  не проводилось жодного разу.
Частина депутатів  написали заяви про  припинення своїх повноважень , не вказавши причини.   А через місяць частина з  них відкликають свої заяви. 
 10 січня  20 17 року  з ініціативи О.Балацької  та під тиском частини депутатів було проведено   сесію ради. На  цій сесії  нікого не цікавили заяви жителів села ,а їх було в межах  100 шт. . Саме вона керувала всім процесом засідання та звинувачувала секретаря сільської ради  Івана Проціва , що він не пройшов спецперевірку державного службовця. А  це свідчить  . що вона не знає Постанови Уряду  від 25.03.  2015 року.  про проходження  державними службовцями     спеціальної перевірки . Державний службовець , який працював і продовжує працювати  , або пересувається по службі, спеціальну  перевірку не проходить. Отже   її звинувачення  не мають  жодних  підстав  щодо роботи секретаря.
На  дане  рішення  про припинення повноважень секретаря сільської ради головою  сільської ради накладено   вето. А депутати  мали право подолати це вето на протязі двох тижнів, чого вони не зробили  і дали позов до суду.    
16.01. 2017 року на  чергову сесію О.Балацька  знову прибула  на засідання ради , порушуючи всі норми і закони, підштовхуючи голову  сільської ради Віктора Мальона  до незаконних дій  вона та депутати вимагали  першим питанням обрати нового секретаря, при тому не було звільнено  попереднього секретаря.
Голова сільської ради піддався такому тиску тільки для того,  щоб  були розглянуті заяви жителів села, які не розглядались із серпня місяці  20 16 року.
Дане перше питання, яке не було в порядку денному Про затвердження   секретаря  сільської ради  було проведено з порушенням  норм та законів , на що   накладено вето.
05.02. 2017 року з  ініціативи  виборців села були проведені збори з порядком денним  «Звіт про роботу  депутата районної ради   О.Балацької .
Під час  звіту перед виборцями  вона розповідала як працює  районна рада і одній людині була виділена грошова допомога.     
Про виконання своєї виборчої програми жодного слова виборці не почули.
Також озвучила та показала на камеру документ буцімто п/п Сасник  М.О. заключив угоду з сільською радою  на  виконання робіт  більше двох мільйонів. А насправді  він  заключив   договір  з сільською  радою  на  пайову участь в  розвитку інфраструктури села і сплатив  від своєї суми  кошторисної вартості будівель  299 996 грн.  у бюджет сільської ради 1 %  тобто  2999. 96  грн. , що й знову свідчить  що в  О.Балацької  не  гаразд з математикою або  свідомо сіє ворожнечу між жителями села  та маніпулює  громадською  думкою. За що вважаємо, що такий депутат не гідний представляти інтереси нашого села в районній раді.
 Галина Лутчин – жителька села, яка  зачитала витяг  із газети  «Галичина» від 12.01.2016 року надісланий  О.Балацькою  до сільської ради 10.02.2017 року про свою розповідь , як вона  потрапила в  чорний список .  До неї я особисто звернулася із запитом під час її звіту перед виборцями 05.02.2017 року  не за її розповідь, а за рішенням суду, де конкретно вказано, що  кримінальна справа за підробку документів за ПОСТАНОВОЮ    прокурора Івано-Франківської області по справі № 300573 від 09.04.2009 року закрита. Однак  вона і дальше  вводить в оману своїми відповідями не тільки мене , а й  всю громаду. А також вона обіцяла  подати  протягом тижня  копії  підтверджуючих  документів , коли  вона пройшла спец перевірку, чого вона не зробила”-зауважила Галина Лутчин.
Ссекретарем   сільської ради був  наданий  договір  №1  про пайову участь Замовника (п/п Сасника Михайла Олексіовича)  у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Княжолука від 02.02.2016 року.
Зведений  кошторисний розрахунок вартості об’єкта будівництва № 55 від 20.01.2016 року, яке належить Саснику М.О. на суму  299 996 грн.
Платіжне доручення  № 243 від 02.02.2016 року
 Платник -  Сасник М.О.
Отримувач – Княжолуцька сільська рада сума -  2 996 , 96 грн.
Цим компрометувала  п/п Сасника М.О.  під час свого звіту 05.02.2017 року   районний депутат О.Балацька  , що нібито  він заключив угоду  більше , як на два  млн.. виконання робіт і сільська рада йому платить кошти.
Також жителі села   вийшли з пропозицією, щоб висловити  недовіру районному депутату Балацькій О.І.
Також Віктор Мальон – сільський голова   наголосив, що частина депутатів  блокує роботу засідання постійних комісій та засідання ради. Є такі депутати, що жодного разу не були присутніми  на засіданні  постійних комісій. Дане питання було  обговорено і прийнято рішення на зборах виборців  05 та 07  лютого 2017 року.
Секретарем сільської ради було зачитано  рішення попередніх зборів виборців :  “Про  визнання  роботи депутатів незадовільною :   Лютана Івана Миколайовича, Василишина Юрія Васильовича, Сасника Дмитра Івановича, Могитича Івана Васильовича, Могитича Василя Васильовича, Титиша Михайла Васильовича, Гриника Івана Петровича  на виборчих округах   №1;  №2; №3;  №8; №9; №12;  №14;    територіальної громади села Княжолука”. А також про затвердження  складу  робочої  групи , щодо організації створення ініціативних груп по відкликанню депутатів по виборчих округах територіальної громади села Княжолука.
Із слів  виступаючих , частина депутатів не ходять на сесію,  бо немає  стимулу для них, і іншого не бачать. Мені здається, що вони беруть участь в засіданнях тоді , коли задовольняють свої потреби.
Із числа депутатів  сільської ради наголосили , що немає гарантії, що хтось із переобраних  цих депутатів, знову стане депутатом.
Зі слів жителів села ,  потрібно чим швидше вирішити питання перевиборів  частини депутатів сільської ради і приступити до роботи ради.
   Сільський голова також  наголосив  , що  на зборах виборців  09.02.2017 року  в обговоренні  децентралізації органів місцевого  самоврядування  брали участь  Віктор Зіновійович Макара  -  сільський голова Геринської  сільської ради  , керівники установ села, отець  Ярослав Савка  УГКЦ  Дмитрія , сільський голова Тяпчанської сільської ради – Олександр Тарасович Питлик  .
Секретар сільської ради , зачитав  дохідну та видаткову  частину фінансів об’єднаної громади, розподіл субвенцій та інше.
У виступах присутніх наголошено, що  з 2006 року розпочато будівництво  будинку культури і вже десять років стоїть  без змін. Хіба це нормально?
В даний час ми повинні задуматись над тим, що треба працювати всім нам разом і вирішувати всі питання спільно і не чекати , що хтось зробить.
За приклад  взято  останній проект з обласного конкрсу за 2015 рік  Івана Проціва – секретаря сільської ради , від якого отримала сільська рада 150 000 грн. І відповідно за ці кошти проводила  роботи. І так нам  всім треба працювати, щоб  розвивалась інфраструктура нашого села.

Сільська рада повинна мати резервні землі, адже  село розростається і виникають  питання в птребі землі.
Добре, що  сьогодні виборців  запросили на збори і вони багато дізналися, що  чомусь у минулому не можна було зайти на засідання ради чи виконкому , всі питання вирішувались при зачинених дверях.

 Віктор Мальон повідомив присутніх  про те, що 10 лютого 2017 року в сільську раду приїздили інвестори з Єстонії в кількості 2-х чоловік.
Їхня потреба  від 4 до 10 гектарів землі на будівництво електростанції на сонячних батареях. Від цього сільська рада буде отримувати кошти за оренду землі,  створяться робочі місця, податки від доходу та  їхня участь в покращенні інфраструктури  нашого  села. Дивились вони територію, яка розташована між землями  міста Долини та землями села Новоселиця. Ця місцевість Вам всім відома в районі очисних Вигоди. Тобто там самі кущі, зарослі і болота. Підїзд  до даної території зі сторони  колишнього «Металісту»  1.5 км.
Також вони планують взяти частину землі села Новоселиця.
Із виступів присутніх стало зрозуміло що жителі села  повинні бути газдами в селі і дивитися, що нам вигідно, а що ні. А нам це дуже важливо щоб поповнити наш бюджет та створити нові робочі місця на території сільської ради.
Під час  проведення зборів виборців були затверджені рішення:  
-Висловили  недовіру депутату   районної ради  села Княжолука  Балацькій Ользі  Іванівній та  затвердили склад  та  форму підписного листа для збирання підписів виборців на підтримку пропозиції про відкликання депутата районної ради за народною ініціативою   ініціативної групи   для збирання  підписів виборців виборчого округу  на  підтримку  пропозиції  про відкликання   депутата   районної ради  села Княжолука  Балацької Ольги  Іванівни.
-Відкликання депутатів  з  виборчих округів№ 1 – депутат Лютан Іван Миколайович, №2 –  депутат Василишин Юрій Васильович, №3  -  депутат Сасник Дмитро Іванович, №8 –  депутат Могитич Іван Володимирович, №9-    депутат  Могитич Василь Васильович, №12-  депутат Титиш Михайло Іванович , №14 - депутат Гриник Іван Петрович.

-          Про  децентралізацію органів  місцевого самоврядування.

Немає коментарів:

Дописати коментар