четвер, 12 січня 2017 р.

Ключ від майбутнього.


            Природа заснула під  білим покривом снігу, а на дворі морозний день. Та  це  не завадило гостям та  мешканцям села Княжолука прибути на урочисте відкриття нової школи.
              Та не забарилося і сонечко, подбало про свято і  яскраво запалило своїми промінцями  обличчя всіх  присутніх,  надихаючи їх на святковий настрій.
            11 січня 2017 року в селі Княжолука, Долинського району, Івано-Франківської області відбулося  урочисте свято  відкриття першого навчального корпусу  новозбудованої школи  .

         Звернення  про початок будівництва нової школи   ініціювали   на батьківських зборах  школи в приміщенні сільської ради  ще 17 жовтня 2008 року і було відповідно затверджено рішенням. На будівництво школи витрачались кошти  з державного , обласного, районного та місцевого бюджету. На будівництво школи залучались, крім будівельних бригад, місцеві мешканці, працівники школи, сільської ради  та шкіл Долинщини.

               Позаду залишаються роки турботи та історія її започаткування. Сьогодні  честь і   пошана тим, хто досяг успіхів у своїх починаннях. Роки давнини перетворюються у справжнє світле майбуття. Адже рік за роком наше село розквітає і розбудовується.  Чисельність населення перевищила більше трьох тисяч, а  кількість господарств  складає понад тисячу двісті, присвоєно сімдесят  п’ять назв сільських вулиць.З кожним днем покращується добробут  жителів села.
          На урочисту церемонію  першими прибули   отці Михайло Довжанський храму святої мучениці Параскеви – П’ятниці Української Православної Церкви Київського Патріархату та Ярослав Савка храму Дмитрія Української Греко-Католицької Церкви щоб провести  Богослужіння та освячення  приміщення школи. А також освятили  образи,  подаровані  родиною Сергія Половки ,  прихожанами храму  святої мучениці Параскеви – П’ятниці Української Православної Церкви Київського Патріархату та храму Дмитрія Української Греко-Католицької Церкви і вручили їх дирекції школи.

Також у святковій церемонії прийняли участь:

 - депутат Верховної ради  України  Анатолій Борисович Дирів ,

- голова Івано-Франківської ОДА     Гончарук Олег Романович,

- директор  Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури  Івано-Франківської ОДА Іванів Назарій Романович,
- голова Долинської районної ради Іван Данилів,
- голова Долинської державної дміністрації Юрій Мазур та його заступники  Віктор Громиш, Михайло Дидяк,
-  начальник відділу освіти Долинської держадміністрації Володимир Сподар ,
- сільський голова Княжолуцької сільської ради Віктор Васильович Мальон,
- завідувач сільською амбулаторією Алік Равільович Ріянов,
- директор Долинського природничо-математичного ліцею  Долинської районної ради Івано-Франківської області     Чміль Михайло Васильович,
- директор  Слобідсько-Болехівської  загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Долинської районної ради Івано-Франківської області  Юсип Іван Юрійович ,
- директор Тяпчанської середньої загальноосвітньої школи  Сабадаш Сергій Сергійович
- голова профспілки  районного відділу освіти Мельник Іван Іванович.

Вони  та всі інші   привітали учнів школи, побажали щоб зростали здоровими, тішили нас своїми успіхами і пам’ятали – України майбутнє залежить від них!
 Виступало ще багато гостей з добрими та напутніми словами. Директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня  школи  села Княжолука Михайло Пенгрин та  учні школи в своїх промовах щиро дякували всім жителям села та керівникам всіх відомств, церковнослужителям та   прихожанам храмів святої мучениці Параскеви – П’ятниці Української Православної Церкви Київського Патріархату та  Дмитрія Української Греко-Католицької Церкви. Всім хто приклав свої зусилля щоб збудувати та відкрити  нову школу.      Після, ведучими  надано право депутату Верховної ради  України  Анатолію Борисовичу  Диріву  , голові Івано-Франківської ОДА     Гончаруку Олегу Романовичу , голові районної державної адміністрації  Юрію Мазуру перетнути жовто-блакитну  стрічку входу до новозбудованої школи , а  учням школи передано ключ , щоб відкрити  двері школи та  запросити  ввійти першими учням перших класів. Учні ввійшли у великі  , світлі коридори та просторі класи, оснащені сучасним обладнанням необхідними для всебічного розвитку. Та дуже вразило учнів та присутніх  оформлення  класу  учителя початкових класів Ольги Дмитрівни  Льохерт , не клас , а лісова казка  за художньою творчістю  колишнього випускника  Долинської художньої школи Ярослава Федоровича Лазоришина. Та йдучи широкими коридорами першого поверху приміщення школи і  піднімаючись на другий поверх  зустрічаємось  з широким стінним  полотном, яскраво вимальованим кольорами,  з Українською символікою над якою трудилися  наші односельчани , випускники Долинської художньої школи  Ярослав Федорович Лазоришин та  Анастасія Вікторівна Мальон – сьогодні вона студентка Коломийського  педагогічного коледжу Прикарпатського університету ім.. Василя Стефаника .
 Серця присутніх , гостей наповнювались співом Марії Надіївської , колядками та віншуваннями  церковного хору.
        Після урочистостей присутніх чекали  просторі класи.
 Та попереду чекають  орган місцевого самоврядування Княжолуцької сільської ради, дирекцію школи та присутніх керівників вищих рангів  будівництво другого адміністративного корпусу  новозбудованої Княжолуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 Нова школа.
Звістка радісна  прийшла
  В день відкритий  -
 Нова школа  перейшла .
 Серця мліють з хвилювання , 
 У вирій знялась дітвора .  
 В нову школу перейшла.
  Учні йдуть у храм науки ,
Несучи  книжки й ноутбуки.  
  І бажанням всі горять
 В  стінах цих освіту здобувати. 
Історію будови  школи 
 Учням  теж потрібно  знати, 
Труд односельців  поважити .
Цілі томи   керівництву 
Вісім літ писали
 Щоби  нову школу  збудували.
  Бо в них любов  у серці є жива,
 Щоби  добре вчилась дітвора.
І вчителі вели  їх 
У світле майбуття.
А учні  виростали добрими людьми,
 У світ широкий добро
 І мудрість понесли.
Та час життя
 Ще довго буде вирувати
 Щоб другий  корпус
 У новій  школі збудувати.Іван Проців

4 коментарі:

 1. Не передати словами радості,яку я відчула, коли переглянула відео про відкриття нової школи. Школа ЧУДОВА.
  Нехай Господь пошле вам затишок і спокій,
  І ангели вічно стоять за спиною.
  Нехай будуть надіслані вам мир і тепло,
  Нехай у тихій радості вам буде світло.
  Нехай щастя заходить у вашу школу,
  Хай буде життя повне успіху,
  Нехай буде вам легко від сміху
  А від любові тепло кругом!
  Випускниця 1972року,вчитель початкових класів Княжолуцької школи(78-79 роки),нині вчитель початкових класів Горностаївського НВК, що на Херсонщині, Ковшак(Іконнікова)Л.В.

  ВідповістиВидалити
 2. Чи можете ви докладніше описати роки будівництва?
  В які роки будівництво було більш інтенсивне, в які менш?
  Чи були залучені меценати, депутати та ін.?
  Дякую!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. 2009-2017 залучені були і депутати і меценати а найактивнішу участь у прискоренні роботи взяв батьківський комітет,,який неодноразово іздив у Івано-Франківськ та Долину,які стояли годинами під дверима чиновників,збирали мітинги,а з них всі сміялися і казали,що вони займаються х. в кінці коли було все готово ,виявилися непотрібними,хоч це і не дивно,так було завжди

   Видалити