неділя, 4 вересня 2016 р.

Митці на Прикарпатті

    


  Сьогодні 02 вересня 2016 року в музеї «Бойківщина», що знаходиться в мальовничому краї на Прикарпатті м. Долина,  завершилась виставка картин   трьох  український митців   Івана , Оксани, Вікторії   Проців.
     Народився і виріс  Іван Проців в підніжжі гір Карпат ,в чудовому краї, де по - під гори Карпати змійкою в’ється  річка Свіча ,  де оселі потопають  в зелені плодових  родючих дерев, а різнокольорові квітники  прикрашають багатоіменні вулиці    села Княжолука.    Саме в цей  важливий і прекрасний день  народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Барви прикарпаття» села Княжолука  на чолі з художнім керівником Марією Надіївською та сільським головою Віктором Мальоном прибули на зустріч земляка – художника Івана Проціва  та його родини  -  дружини Оксани та дочки Вікторії.
   В знак  поваги  до  родини   художників  Проців у виконанні аматорського колективу та солістки Марії Надіївської звучали українські народні пісні.


            Розглядаючи  картини Івана Проціва, зустрічаємось  з його чудодійною фактурою, колористичними досягненнями, образною гостротою, магічною деформацією, незбагненною таємницею пленеру та лінійною  мелодикою.
           На закриття виставки картин родини художника Івана Проціва прибули директор Долинської дитячої школи, колишній директор дитячої художньої школи Іван Васильович Гуралевич, член Долинської районної організації НСЖУ Ярослав Дмитрович Савчин, секретар Долинської міської ради Віктор Іванович Гошилик,  завідувач районною бібліотекою Людмила Іванівна Фреїв.       
                                                         
    Скільки доброго і неповторно красивого навколо  нас. Але не кожен може з нас висловити свої почуття, погляди, дивлячись на все  прекрасне. Тільки  рідкісні люди наділені талантом відтворити неперевершену красу нашого неповторно  світу в своїх картинах.
       І саме ця людина є Іван Володимирович Проців, якого Бог нагородив даром малювання. Дивлячись на його картини, можна стверджувати , що він малює впевнено і сміло, пізнаючи таємниці  навколо себе.
         Його натхнення  лягає на полотні  спогадами минулого і сучасного та віри в майбуття.
          На картинах художника можна побачити те, що давно уже забуто.  Розглядаючи їх ми заглиблюємось в усі епохи і культури.
            Будучи учнем Долинської дитячої  художньої школи, він  вміло відтворював олівцем та фарбами своє бачення, а в скульптурі надавав особливу увагу рисам людини , підкреслюючи витонченість своїх робіт.


            Талант митця проявляється неповторністю  в безлічі картин . 
             Аналізуючи картини, ми з впевненістю  говоримо , що тут душа художника ніколи  не заспокоюється і не отримує задоволення , адже кожен новий картинний витвір - це нове життя митця і новий його світ.


Художнику.
В дитячі роки
Ти отримав Божий дар,
Тоді ж  свою професію обрав
І рідним сином
Неньки України став.
Мистецтву юні роки
Назавжди ти віддав
І вже сьогодні світ
Художником признав.
Чарівний світ
В картинах відтворюєш,
Різноколірними фарбами
В листах паперу викладаєш.
В  мистецькі будні
Душею ти поринув,
Знання народного
Художника  отримав.
І молодь світу научаєш
Читати, мислити, впізнати
Фарбами,  добро й любов
В картинах  відтворити.
І ти ростиш  міць своїх крил,
Щоб світ навколишній ожив.
Твоя картинна галерея
На Прикарпатті
В Долинському краї
В музеї «Бойківщина»
Умілих  рук, митця країни
Дорогу в майбуття
Україні  застеляє .

                                                                    Від автора Івана Проціва.      За наділені Богом  здібності Іван втілює свій власний світ, який відтворює у своїх малюнках , спираючись на минуле та сучасне,  дивлячись  в майбутнє мистецтво.
     У комплексі  художніх родинних  робіт  картини Оксани Проців причаровують глядачів  красою творчості все нових і нових вишуканих робіт. Виставкові роботи є відображенням спогадів того, що можна побачити в дивних снах. Її безмежна творча фантазія розгортає надто широкий світ у відображенні краси жінки та її ніжності. 
          Продовження роду художників Івана та Оксани Проців -  дочка Вікторія  вміло і творчо  створила на своїх картинах цілий цікавий ряд своєрідних образів, яких об’єднює  стилізація  гумору  і оптимістичний настрій. На своїх  полотнах вона вміло відображає етнічні символи ,  вираження і втілення фольклорних цінностей.
          Мистецька творчість  родини Проців в музеї «Бойківщина» заполонила душу  кожного  глядача своєю красою та вмілою творчістю, а молоде покоління їхню  творчість нестиме у вічність талантів митців нашої України.
          Художник  Іван та Оксана  Проців  щиро дякували     мамі  Ользі Григорівні  Проців за її материнську любов і турботу  своїх дітей,  присутнім - за  їх  участь у виставці картин. В знак поваги  та любові до рідного краю в подарунок залишили зі своєї колекцї одну картину для музею «Бойківщина», а всім присутнім свої авторські альбоми.


Іван Проців.

Немає коментарів:

Дописати коментар