понеділок, 20 червня 2016 р.

Свято Франка у Прикарпатському краї.

        Селище  Вигода  одне з дивовижних місць Прикарпатського краю. Неподалік  селища  по - під горою змійкою вється річка Свіча , яка наповнюється водами річки Мізунка та водами потоків  гірських струмків.  Краєвид Вигоди потопає в  зелені  різноманітних дерев  та квітів.  Саме тут  бере початок  вузькоколійний « Прикарпатський трамвай». Перетинаючи залізнодорожні мости річки Свіча та Мізунка,   завезе  Вас в   неосяжні гори Карпати .       В свої творчі роки, не раз  буваючи на Прикарпатті,   видатний український  письменник Іван Франко сходив босими ногами  краєвиди Вигодського краю.
       Тут Франко  і отримав  надзвичайно  важливу моральну підтримку у громадських колах Прикарпатського краю.
      За час своєї творчості  Франко видав сім збірок  поезій та цілий ряд поем  і величезну кількість перекладів  з світової  літератури.  Дуже багато  його поетичних творів не друкувалося у збірках , а лише у періодичній пресі  або  ж залишалися  в рукописах.
      Поету, письменнику, вченому –енциклопедисту , громадському діячеві Івану Франку  вигодяни  і збудували  пам’ятник  на центральній площі  селища Вигоди .      28 травня 1916 року навіки зупинилося бити серце Івана Франка.
      19 червня 2016 року   спільно з вигодянами прибули  вшанувати пам'ять письменника творчі колективи навколишніх  сіл  та міста Долина.
      Серед  колективів побував на святі народний аматорський фольклорно- етнографічний колектив «Барви Прикарпаття»  села Княжолука на чолі з художнім керівником Марією Надіївською та завідувачем сільського клубу Марією Мальон. В репертуарі колективу звучали  українські пісні та вірші на слова поета у виконанні педагога Княжолуцької ЗОШ І-ІІІ ст.. Надії Маслій.
      Іван Проців

Немає коментарів:

Дописати коментар